HAKKIMIZDA - Mert Döner Kebap,Lahmacun ve Pide Salonu

HAKKIMIZDA

Mert Döner 1986'den beri ;
 "Lezzet Ustası"

Geleneksel Türk ve Osmanlı mutfak kültürü değerlerinden oluşan yemekleri, "Saray Mutfak" kültüründen "Kırsal Mutfak" kültürüne kadar uzanan tüm mutfak kültürünü mönüsüne almış bir lokantadır.

Türklerin tarihe ilk çıktıkları dönemden günümüze kadar olan süreçteki ayak izlerinin götürdüğü tüm coğrafyalarda oluşturdukları kültürleri sentezleyerek mutfak velezzet dünyamıza önemli katkılarda bulunur. Anadolu'nun yüzyıllar öncesinden gelen lezzetlerine yeniden hayat veren ve  bu tatlarla oluşturduğu Mert Döner Lokantasının  , hazırladığı özel mönüsü ve zengin içeriği ile bir buluşma noktası görevini de üstleniyor.

Türk çizgilerinin hakim olduğu iç tasarımında görsel bir şölen sunan Mert Döner  Lokantası, eşsiz mönüsü ile de damaklarda ve hafızalarda unutulmaz lezzetlere yelken açıyor. En önemli misyonu geleneksel Türk Mutfak kültürünü yurt dışına tanıtmak olan Mert Döner Lokantsı  ile bu tanıtımı daha geniş bir vizyonda ele alarak bu  yola çıktı.

Özünde tarihi Osmanlı ve Türk Mutfağının araştırılması ve tanıtılması, geleneksel yemeklerin yanında henüz gün yüzüne çıkmamış, tarihin karanlıklarında kalmış yemeklerin de yeniden hayata geçirilmesi ve ülkemizin binlerce yıldır ev sahipliği yaptığı geleneksel ürünlerinin sergilenip tanıtılmasını hedefleyen Mert Döner  Lokantası, geçmişi bugüne ve yarına taşıyan bir lokantadır.

0442 711 3576

Her hakkı saklıdır. Bu sitedeki içeriğin izinsiz kullanılması yada kopyalanması yasaktır. Copyright © 2019
Web Tasarım : HarikaWeb